Levé pozadí

Česko - slovenská divizní spolupráce

Vážení přátelé,

po několika letech krize a po několika měsících složitých vyjednávání bychom Vám rádi a hlavně s hrdostí představili opětovně probuzený projekt mezidivizní spolupráce.

Je tomu již pár roků, co se u našich východních sousedů odehrálo několik zásadních změn, se kterými jsme se nejprve nedokázali zcela ztotožnit. Došlo k několika menším i větším rozepřím, jak na úrovni členské, tak, bohužel, i na úrovni staffu, senior a HQ staffu a veškeré společné konexe a dohody byly zapomenuty. Velmi zásadní změny ale nastaly v posledních týdnech. Přičiněním i vzájemného setkání na vysokoškolské půdě s Andrejem Lališem, slovenským directorem, věříme v návrat starých dobrých časů, včetně častějších česko - slovenských IVAO akcí a snad možná i reálných akcí.



Česko - Slovenská zkoušková spolupráce

Pamětníci si jistě vzpomenou na velmi úspěšný projekt mezidivizní spolupráce. Protože ATC zkoušky jsou závislé na množství provozu, budeme i nadále informovat v obou divizích o naplánovaných zkouškách a vzájemně si pomáhat dosáhnout v každé zkoušce dostatečného provozu a samozřejmě i zážitků pro všechny zúčastněné. Více provozu - více zábavy! Do této spolupráce jsme umě zakomponovali i Czech Training Assistance Tour, která bude nyní rozšířena i na zkoušky a tréninkové akce na Slovensku.

alt

Letecký most obnovené spolupráce LKPR - LZIB, 28. října 2012

Ve velmi příhodný den, na Den vzniku samostatného československého státu, 28.října 2012, v neděli, jsme pro Vás připravili první společnou akci se slovenskou divizí. Jednoduchý letecký most mezi Prahou A Bratislavou. Obě strany samozřejmě nabídnou plné pokrytí a dostatečné množství provozu jak českých, slovenských, tak zahraničních pilotů. Více informací o akci najdete ve standardní Event sekci.

Věříme, že obnovení dobrých vztahů s našimi východními sousedy přinese tak dlouho očekávaný klid na "virtuální bojiště" a opět navýší počty pilotů nad oběma republikami.

Těšíme se naslyšenou.