Levé pozadí

Výcvik ATC

Vážení přátelé virtuálního létání,

v souvislosti s personální změnou na postu vedoucího výcviku bych Vás rád informoval o změnách v této oblasti.

Z důvodu neustálých "kalendářních bojů" mezi instruktory a trénovanými ATC, s přihlédnutím k aktuálnímu stavu žádostí, kdy už není v našich silách je současným způsobem odbavovat, jsme rozhodli o zavedení zcela odlišného systému na organizaci výcviku.

Jedná se o jednoduchou webovou aplikaci fungující jako součást divizního webu, kterou naleznete v sekci Řídící - Výcvikové centrum. Tato aplikace má za cíl optimalizovat časové možnosti obou stran tak, aby byly využity efektivně.

Prakticky tato změna znamená že, téměř odpadá nutnost se domlouvat na termínu skrze divizní fórum, sociální sítě či jiné komunikační prostředky. V novém systému se sami můžete podívat na celou škálu termínů a zjistit, jaký instruktor má kdy čas a případně se k němu rovnou objednat. Pokud se Vám ani jeden z termínu nehodí, máte možnost do systému zadat termíny vlastní a počkat, zda se tyto budou některému z instruktorů hodit (nad rámec již nabídnutých termínů) a rezervaci potvrdí. Upozorňování skrze e-mailové služby a automatické vyvěšování reklamního banneru na hlavní divizní stránku je již samozřejmostí.


V druhé fázi tohoto projektu (na startu nové sezony) v součinnosti s tímto systémem připravujeme i znovuzavedení ocenění pro piloty, kteří aktivně napomáhají výcviku ATC. Podotýkám, že v této pilotní části je aplikace stále v neustálém vývoji a budu osobně velmi rád, pokud mě upozorníte na nějakou chybu, nebo přijdete třeba s nějakým nápadem na obohacení.


Kromě tohoto bych rád připomenul, že brány výcvikového oddělení naší divize jsou otevřeny a rádi mezi sebou přivítáme nové kolegy, zejména se specializací na výcvik ATC.


Michal Vorel

CZ-ADIR, CZ-TC