Levé pozadí

Aktuální situace na síti


Vážení přátelé,

s ohledem na události posledních dní bychom Vás rádi informovali o aktuálním stavu sítě jejím provozu.
Divizní tours
Všechny divizní tours je možné létat bez omezení. Nicméně z důvodu omezených možností kontroly letu a jeho validace Vám doporučujeme si pořizovat důkazy o zaletění letu (screenshot z FS s tratí na mapě, výpis z FSacars atd., cokoliv čím je možné let prokázat). Tyto nemusíte přikládat k samotnému reportu daného legu tour, pouze si je nechte uložené až do validace legu pro případ problému se zvalidováním. Legy je možno reportovat zpětně, například bude-li v době kdy leg poletíte divizní web mimo provoz.


Zkoušky

Z výše zmíněných důvodu zároveň nyní nelze provádět žádné praktické zkoušky. Bohužel kvůli výpadkům v interních procesech webu ivao.aero do odvolání doporučujeme neprovádět ani teoretické zkoušky.


Aktuálně funkční servery

Kvůli stále se opakujícím útokům na různé servery se stav sítě často mění. O aktuálním stavu serverů vás budeme informovat prostřednictvím tohoto článku a na facebookové stránce české divize IVAO.

Je možné, že se vám nebudou servery zobrazovat v rozevíracím seznamu programů IvAc či IvAp. Pokud se toto stane, do pole kde běžně vybíráte server z nabídky napište ručně adresu serveru:

 euX.ivan.ivao.aero kde X je číslo serveru.

Aktuálně funkční servery: EU1, EU3, EU5 (11.9.2013 1:27)

Aktuálně funkční TS servery: EU14, EU16(11.9.2013 1:27)


V případě jakýchkoliv problémů či dotazů se na nás neváhejte obrátit prostřednictvím e-mailu, divizního fóra, facebooku či přímo na síti v chatu. Veškeré dotazy vám rádi zodpovíme.


IVAO-CZ Staff