Levé pozadí

Piloti

     Tato sekce divizního webu je určená pro piloty sítě IVAO a měla by Vám v co možná největší míře pomoci při začlenění se do kolektivu virtuálních pilotů, průniku základními nezbytnými informacemi a získávání dalších navazujících informací o virtuálním létání obecně.

     V pravém menu naleznete položky, které budou potřebné jak pro začátečníky, tak i pokročilé piloty. V úvodu bychom se rádi v krátkosti zmínili o všeobecném létání i v reálném světě. Piloti jsou jakýmsi prostředním článkem v řetězu celé letecké přepravy. Jsou to ti, kteří spoléhají na mechaniky i na řízení letového provozu, aby se dostali do místa určení tak, jak předem naplánovali. Jsou to, ať už profesionální piloti velkých dopravních letounů létající za účelem přepravy cestujících či nákladu z místa A do místa B, tak i sportovní piloti, kteří létají pro své vlastní pobavení. V jednom i druhé případě je ale vždy jejich nástrojem zábavy či obživy letoun či vrtulník. Pilot je za tímto účelem držitelem pilotního průkazu, který je jedním z aspektů zajišťujících plynulý let a náležitosti s letem spojené.

     Piloti jsou zodpovědní za bezpečnost letadla v každé fázi, tedy před vzletem, v průběhu letu i po přistání. Pilot určuje směr, rychlost a výšku letu ale musí sledovat i různé okamžité parametry letadla a jeho částí, jakou jsou motory, provozní teploty, tlaky a podobně. Ve většině případů piloti komunikují s řízením letového provozu a proto v náročnějších typech letadla jsou tyto činnosti rozděleny mezi dva piloty. Během postupného vývoje letadel se vyvinuly také automatické ovládací systémy (autopiloti), které pomáhají a ve značné míře ulehčují pilotovi práci za letu. Zájemce o létání musí v každém okamžiku své letecké kariéry zvládnout a znát velké množství úkonů tak, aby byla vždy zajištěna bezpečnost jeho letu. Síť IVAO je přímo stvořená pro simulované létání a pro ty, kteří mají chuť se něco nového a zajímavého naučit, ale i pro ty, kteří si chtějí zalétat pouze pro zábavu.