Levé pozadí

Aktuální dění v divizi

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás informovali o novinkách v naší divizi.

Kempovací víkend IVAO-CZ 2017 - informace

Vážení členové a příznivci české divize IVAO,

rádi bychom Vás pozvali na jubilejní pátý ročník naší divizní akce zvané Kempovací víkend IVAO-CZ. Letos pod stany vyrazíme od pátku 21. července do neděle 23. července 2017 na obvyklé místo - do Autokempu Seč Pláž.

altFacebooková událost pro účastníky

Překročena hranice 200 000 členů

Dnes byla překročena magická hranice 200 000 členů sítě IVAO - pilotů a řídídích letového provozu ve více než 65 aktivních divizích.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Nové divizní tours !

Vážení piloti,

dneškem počínaje můžete létat dvě nové tour, které jsme pro Vás připravili. Věříme, že netradiční pojetí klasických tour Vás bude bavit !

CZ IFR Challenge 2016-2017

CZ Dangerous Airports Tour 2016-2017

Kromě těchto nových tour můžete létat také stálice našeho virtuálního nebe, Events nebo Training toury.


Těšíme se na Vás !

Mega Airport Prague je venku!

Čas se už začínal vléct, všichni začínali ztrácet naději… Ale 12. 5. 2016 je den, kdy je Mega Airport Prague od Aerosoftu v kooperaci s XHT-Labs uveden oficiálně do prodeje! No, a jistě se ptáte, na co se máte těšit? Tak třeba na propracované budovy, vylepšené osvětlení, různé pokročilejší animace a podobné… Žhavte počítače, napište letový plán, připojte se na IVAO, a užijte si zážitek z letu do Prahy nebo z Prahy, protože již dlouho očekávanou scenerii si můžete nyní koupit na stránkách Aerosoftu za krásných 25,99€.


IVAO-CZ létá s MY Airlines

Vážení piloti, příznivci sítě IVAO,

rádi bychom vám představili zajímavou příležitost, se kterou vstupujeme nového roku.


Počátkem prosince jsme navštívili simulátor společnosti MY Airlines. Během této návštěvy jsme měli možnost vyzkoušet téměř vše, co simulátor nabízí. Od standardního letu, pokročilé prvky navigace, řešení drobných závad všemožných systémů, až po nouzové postupy -  například požáru motoru či spouštění za letu. Vyzkoušeli jsme si i manuální řízení během přistání na letiště Samos nebo se pokusili zrekonstruovat přistání na řeku Hudson po několika minutách plachtění. To vše v prostorách laickým okem nerozpoznatelných od skutečného kokpitu letadla Boeing 737NG, a to včetně části kabiny pro cestující, kde nám ochotný personál podával občerstvení a kde, kromě bočních pohledů z oken, je možné také simulovat kouř v kabině a funkční kyslíkové masky pro případ dekomprese. Naše první dojmy byly skvělé a jsme přesvědčeni, že let na tomto simulátoru navodí spokojený úsměv na tváři každého virtuálního pilota.

Kempovací víkend IVAO-CZ 2016

Tak jako v předchozích letech se uskutečnila kempovací akce v autokempu Seč Pláž, neboť jsme si oblíbili tento útulný kemp ležící zhruba na polovině cesty mezi Prahou a Brnem. Letošní ročník byl již čtvrtý v pořadí. Kempování proběhlo od pátku 22. do neděle 24.7.2016. Historie se opakovala taktéž v předpovědi počasí. Dle předpovědí mělo celý víkend propršet, nicméně prognostika nebyla naplněna a počasí vyšlo na jedničku, tedy kromě neděle, kdy začalo pršet. Ještě teď nejspíše někteří suší stany.

Hledáme posily

IVAO-CZ hledá posily do svého týmu.

Co potřebujeme?
- Znalosti a zkušenosti s grafikou (Adobe Photoshop nebo srovnatelný software)
NEBO
- Znalost pilotních postupů (IFR), frazeologie a znalost prostředí (IvAc)

- Ochotu přiložit ruku k dílu
- Schopnost pracovat týmově
- Nekonflitkní osobnost bez závažné suspendace

* Není vyžadována žádná konkrétní ATC nebo pilotní hodnost.

Pokud splňujete výše uvedená kritéria a chcete se zapojit, zašlete nám, prosím, krátký motivační dopis na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Těšíme se na Vás!