Levé pozadí

Aktuální dění v divizi

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás informovali o novinkách v naší divizi.

Kempovací víkend IVAO-CZ 2018

Vážení členové a příznivci české divize IVAO,

rádi bychom Vás pozvali na letošní, v pořadí již šestý, ročník akce Kempovací víkend IVAO-CZ. Zanechme své virtuální stroje v hangárech, zastavme radary, vezměme stany, spacáky a vydejme se společně na tři dny do přírody !

Stejně jako ve všech minulých ročnících, i letos se vydáme na obvyklé místo do Autokempu Seč Pláž.

Termín konání byl vybrán letos hlasováním na facebookové události a byl stanoven na 3. - 5. srpna letošního roku.

alt Facebooková událost


IVAO-CZ Discord

Vážení členové,

s potěšením oznamujeme, že k dnešnímu dni spouštíme oficiální Discord server České divize IVAO. Pevně věříme, že se jedná o vhodnější řešení místo komunikační programu Teamspeak 3, a to jak z uživatelského hlediska, tak z administračního.

Discord je komunikační software, který poprvé vyšel v roce 2015, a od prosince 2017 bylo registrováno přibližně 87 miliónů uživatelů. Svými vlastnostmi kombinuje využití programů typu Teamspeak a typu Skype. Umožňuje připojení na jednotlivé komunikační servery, a dále následnou komunikaci na textových a hlasových kanálech.


Pro připojení na Discord použijte tuto pozvánku.

Dále přikládáme krátký návod, který můžete použít, pokud se s programem Discord setkáváte poprvé.

Překročena hranice 200 000 členů

Dnes byla překročena magická hranice 200 000 členů sítě IVAO - pilotů a řídídích letového provozu ve více než 65 aktivních divizích.

Děkujeme za Vaši přízeň.

Nové divizní tours !

Vážení piloti,

dneškem počínaje můžete létat dvě nové tour, které jsme pro Vás připravili. Věříme, že netradiční pojetí klasických tour Vás bude bavit !

CZ IFR Challenge 2016-2017

CZ Dangerous Airports Tour 2016-2017

Kromě těchto nových tour můžete létat také stálice našeho virtuálního nebe, Events nebo Training toury.


Těšíme se na Vás !

Kempovací víkend IVAO-CZ 2017 - informace

Vážení členové a příznivci české divize IVAO,

rádi bychom Vás pozvali na jubilejní pátý ročník naší divizní akce zvané Kempovací víkend IVAO-CZ. Letos pod stany vyrazíme od pátku 21. července do neděle 23. července 2017 na obvyklé místo - do Autokempu Seč Pláž.

altFacebooková událost pro účastníky

IVAO-CZ létá s MY Airlines

Vážení piloti, příznivci sítě IVAO,

rádi bychom vám představili zajímavou příležitost, se kterou vstupujeme nového roku.


Počátkem prosince jsme navštívili simulátor společnosti MY Airlines. Během této návštěvy jsme měli možnost vyzkoušet téměř vše, co simulátor nabízí. Od standardního letu, pokročilé prvky navigace, řešení drobných závad všemožných systémů, až po nouzové postupy -  například požáru motoru či spouštění za letu. Vyzkoušeli jsme si i manuální řízení během přistání na letiště Samos nebo se pokusili zrekonstruovat přistání na řeku Hudson po několika minutách plachtění. To vše v prostorách laickým okem nerozpoznatelných od skutečného kokpitu letadla Boeing 737NG, a to včetně části kabiny pro cestující, kde nám ochotný personál podával občerstvení a kde, kromě bočních pohledů z oken, je možné také simulovat kouř v kabině a funkční kyslíkové masky pro případ dekomprese. Naše první dojmy byly skvělé a jsme přesvědčeni, že let na tomto simulátoru navodí spokojený úsměv na tváři každého virtuálního pilota.

Kempovací víkend IVAO-CZ 2016

Tak jako v předchozích letech se uskutečnila kempovací akce v autokempu Seč Pláž, neboť jsme si oblíbili tento útulný kemp ležící zhruba na polovině cesty mezi Prahou a Brnem. Letošní ročník byl již čtvrtý v pořadí. Kempování proběhlo od pátku 22. do neděle 24.7.2016. Historie se opakovala taktéž v předpovědi počasí. Dle předpovědí mělo celý víkend propršet, nicméně prognostika nebyla naplněna a počasí vyšlo na jedničku, tedy kromě neděle, kdy začalo pršet. Ještě teď nejspíše někteří suší stany.