Pravé pozadí

Levé pozadí

Aktuálně

Aktuální dění v divizi

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás informovali o novinkách v naší divizi.

Vědeli jste, že...?

Vážení členové české divize,

jak známo, opakování je matka moudrosti. To platí naprosto všude, naše virtuální letectví nevyjímaje.

Vybral jsem pro Vás několik zajímavostí o letovém plánku, který na síti IVAO předkládáme při každém jednotlivém letu, ať již letíme pouze okolo letiště, nebo na několikahodinový let do zahraničí.

Takže, věděli jste, že...?

S pozdravem

Lukáš Myška, CZ-DIR

Divizní listy - informace

Vážení členové české divize,

v prosinci minulého roku jsme Vás informovali o projektu Divizní listy, který měl vycházet jako měsíčník od počátku února 2014. Tento nápad byl staffu české divize představen dvěma členy, kteří se sami nabídli Divizní listy zpracovávat a vydávat.

K našemu zklamání jsme se do dnešního dne nedočkali ani jednoho vydání tohoto měsíčníku a na opětovné dotazy stran stavu zpracování jsme dostávali vždy pouze odpověď, že se na Listech pracuje a budou vydány za týden, za další týden, na začátku dalšího měsíce a podobně. V poslední fázi se nám již nedostávalo ani odpovědí tohoto typu. Vzhledem k tomuto, pro nás nepříznivému vývoji, Vás bohužel musím informovat, že jsme projekt Divizních listů ukončili. Není v našich časových možnostech, aby se zpracovávání a vydávání měsíčníku tohoto typu věnoval některý z členů vedení české divize, proto nejsme schopni původní redaktory nahradit z vlastních zdrojů.

Za vzniklou situaci se Vám omlouváme.

S pozdravem

Lukáš Myška, CZ-DIR

Změny v AIP ČR 03/2014

Vážení piloti a řídící,

věnujte, prosím pozornost novým změnám v AIP ČR, účinným od 1.5.2014.

ZMĚNA 03/2014

S pozdravem

Lukáš Myška, CZ-DIR

Změny ve FRAs

Vážení členové české divize,

poslední dobou se potýkáme s nedostatkem řídících ochotných být online. Vzhledem k tomu, že systém nastavených omezení na jednotlivých stanovištích se jeví jako příliš demotivující (s ohledem na vysokou míru neúspěšnosti při praktických zkouškách ADC), rozhodlo se vedení české divize k dočasnému snížení těchto omezení na většině stanovišť.

Informace ze staff meetingu 12.3.2014

Vážení členové české divize IVAO,

dne 12.3.2014 ve večerních hodinách se uskutečnilo jedno z pravidelných jednání vedení české divize IVAO. Zápis z tohoto staff meetingu, ve kterém naleznete informace o aktuálně projednávaných divizních záležitostech, si můžete stáhnout níže. K dispozici je Vám rovněž prezentace ŘLP, s.p. na téma zavádění supernízkých sektorů, ke kterému dojde od 1.5.2014.

Zápis ze staff meetingu 03/2014

Prezentace ŘLP k supernízkým sektorům

S pozdravem

Lukáš Myška, CZ-DIR

Více článků...