Pravé pozadí

Levé pozadí

Aktuálně

Aktuální dění v divizi

Vážení přátelé, dovolte nám, abychom Vás informovali o novinkách v naší divizi.

Informace ke kvízu ze dne 18.3.2014

Vážení přátelé,

ve skupině IVAO CZ na facebooku vznikla debata ke kvízové otázce ze dne 18.3.2014, která zněla

"Jaké je v LKAA FIR platné rychlostí omezení?"

Vzhledem ke skutečnosti, že se v zápisu z jednání vedení divize v roce 2012 objevila informace, že budeme používat, stejně jako v reálu, rychlostí omezení 250 kts / FL125, avšak současně v dostupných předpisech lze nalézt stále jen omezení 250 kts / FL100, budeme obě odpovědi považovat za správné a všem, kteří odpověděli možnost 250/125 z technických důvodů správného započítávání odpovědí jejich odpověď změníme na 250/100, aby o svůj bod nepřišli.

Nadále se však budeme řídit vydanými předpisy, neboli omezením 250 kts / FL100. Původní informace, která v době jednání vedení divize v roce 2012 zdála být s jistotou ověřená, v současně platných předpisech nebyla nalezena.

S pozdravem

Lukáš Myška, CZ-DIR

Změny v AIP ČR 02/2014

Vážení piloti a řídící,

věnujte, prosím pozornost novým změnám v AIP ČR, účinným od 6.3.2014.

ZMĚNA 02/2014

S pozdravem

Jakub Sehnal, LKAA-CH

Průběžné výsledky kvízů

Vážení přátelé,

na základě vašeho podnětu byl implementován systém umožňující nahlížení do správných výsledků aktuálně probíhajících kvízů.

LKTB Online víkendy

Vážení přátelé,

z důvodu neustále slábnoucího provozu na regionálních letištích jsme se rozhodli Vám zajistit každý víkendový večer aktivní řízení letového provozu na letišti Brno-Tuřany. Můžete se těšit na obsazení všech pozic ATC, které se na kompletním chodu letiště podílí. Věříme, že toto plné obsazené přiláká spoustu pilotů, a to jak českých, tak zahraničních. Pojďme tedy rozsvítit Českou republiku a alespoň trochu potlačme ticho na brněnských frekvencích!

Zároveň žádáme všechny, kteří mají zkušenosti s řízením a mají zájem se na tomto projektu podílet, aby kontaktovali kohokoliv z našeho týmu.

S pozdravem,

Michael Němec, Jan Podlipský, Lukáš Šiška
Tým LKTB online víkendů.

Divizní kvízy spuštěny

Vážení členové české divize,

dnešním dnem pro Vás spouštíme další divizní - tentokrát dlouhodobou - soutěž. V ní je připravena na každý den jedna kvízová otázka, na kterou budete moci odpovědět po přihlášení na divizním webu.
Vítěz získá exkluzivní zážitek Řídícím letového provozu na zkoušku v upravení verzi (exkurze a řízení na 3D TWR simulátoru) !!

Více článků...